با هم تا اوج
فاصله ای نداریم

تولید محتوای متنی

قبل از اینکه به سراغ این بریم که بدونیم چرا تولید محتوای متنی را باید شروع کنیم اول توضیح بدیم محتوا و تولید محتوا چه چیزی هست ؟

 - تولید محتوای تخصصی - تولید محتوای منحصر بفرد - علیرضا چوپانیان

 

محتوا هرچیزی می تواند باشد از یک فیش رستوران تا یک فیلم مستند، جزئی از محتوا محسوب می شوند. محتوا باید یک پیامی را به مخاطب خود انتقال بدهد، معنی و مفهومی برای هرفردی داشته باشد. محتوا شامل متن، عکس، ویدئو، گرافیک، پادکست است و بقیه محتوا ها زیر مجموعه ای این موارد قرار خواهند گرفت. اگر بخواهیم در مورد تولید محتوا صحبت کنیم تولید محتوا به معنی اینکه بر اساس یک موضوع به صورت منحصر به فرد و یکتا تولید شود و در اختیار مخاطب قرار بگیرد. خیلی از افراد مطالب گردآوری شده در مورد یک موضوع را تولید محتوا می نامند اما باید این تفاوت را در نظر داشته باشید که اگر محتوای که می‌خواهید یکتا و مختص باشد باید خلاقیت و نوآوری بسیاری در مورد یک موضوع وجود داشته باشد.

 

 شروع تولید محتوا  نوشتاری

 

شروع تولید محتوا متنی -تولید محتوای نوشتاری - بهتریت تولید محتوا - علیرضا چوپانیان

 

در مطلب بالا فکر کنم تا جایی متوجه شده باشید که محتوا باید منحصر به فرد باشد تا محتوای تولیدی نامیده شود اما چرا باید تولید محتوا را شروع کنیم؟

این عبارت را زیاد شنیده‌اید محتوا پادشاه است. درست است محتوا پادشاه است اما نه هر محتوای که مختص شما و مطابق با نیاز مخاطبانتان نباشد. زمانی که مخاطبان وارد سایت شما می شوند می‌خواهند با کسب و کارتان آشنا شوند اگر هیچ گونه محتوای داخل سایت شما وجود نداشته باشد، مخاطبان نمی‌توانند هیچ گونه اطلاعاتی بدست بیاورند. همچنین محتوا می‌تواند در رتبه گرفتن از موتورهای جستجو به شما کمک کند. در چند سال گذشته مدیران سایت محتواهای که تولید می‌کردند برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل بود، گوگل با تغییراتی که در الگوریتم های خود انجام داد و پس از آن تشخیص می‌داد که این محتوا برای موتور جستجو تولید شده است یا برای کاربران است و اگر تشخیص بدهد که محتوا برای موتورهای جستجو است نه کاربران به صفحه نمره منفی خواهد داد.

حتی اگر محتوای که در سایت خود قرار می‌دهید از جایی دیگری کپی باشد حتما خواهد فهمید و امتیازی منفی را برای شما در نظر خواهد گرفت. بدین صورت می‌تونیم نتیجه بگیریم که محتوا باید کاملا مختص به آن کسب و کار باشد .

می‌توانیم حدس بزنم که متوجه شده‌اید که تولید محتوا برای سایت ها باید به صورت منحصر به فرد باشد تا جایگاه و رتبه بالای در بین هزار سایت ها دریافت کنید. اگر می‌خواهید مخاطبان بسیاری را برای کسب و کار خودتان جذب کنید نباید تمرکز خودتان را فقط برروی تولید محتوا برای سایت قرار بدهید. حتی برای شبکه های اجتماعی، کاتالوگ، اپلیکیشن، محتوای آموزشی خود باید محتواهای را تولید کنید که از نظر مخاطبین با ارزش و قابل امتیاز دهی باشد.

 

 تولید محتوای کلمه ای

تولید محتوا چیست -شروع تولید محتوا - محتوای دست اول -تولید محتوای متنی - علیرضا چوپانیان

همینطور که می دانید متن به معنای قرار گرفتن یکسری کلمات در کنار هم می‌باشد اما تولید محتوا متنی به این مفهوم است، متنی که می‌نویسید باید شامل یک پیام باشد تا به  مخاطبان منتقل شود. این متن زمانی می‌تواند باارزش شود که علاوه بر اینکه پیام را به درستی منتقل کند باید کاملا اختصاصی نوشته شود. تولید محتوای متنی می‌تواند براساس دستورالعمل‌های موتورهای جستجو نوشته شود تا زمانی که مخاطب به جستجوی یک عبارت در موتورهای جستجو هست، محتوای شما برای آن نمایش داده شود که به آن محتوای سئو شده گفته می‌شود. یک کارشناس تولید محتوا یا نویسنده باید یکسری مهارت های همچون اصول نویسندگی، اصول و قواعد نگارش، سئو را بلد باشد تا بتواند محتوای ارزشمند در اختیار کاربران قرار دهد.

 

محتوای انواع گوناگون را در خود جای داده است، این موارد شامل :

 

 تولید محتوای متنی عمومی 

تولید محتوای متن عمومی کارشناس‌های عمومی که مطالعات زیادی در زمینه های گوناگون دارند و همچنین کسانی که چندین سال است قلم بردست دارند و از کلمات قدرتمند استفاده می‌کنند تا مخاطب را جذب کنند می توان استفاده کرد تا مفاهیم جذاب را منتقل کنند.کرد تا مفاهیم جذاب را منتقل کنند.

 

تولید محتوای متنی تخصصی 

 

اگر کسب و کار شما در حوزه‌ی که کسی هیچ گونه اطلاعاتی ندارد و فقط باید یکسری متخصص در مورد آن بنویسند. چنین کسب و کاری در حیطه محتوای متنی تخصصی قرار خواهد گرفت برای نوشتن متن در این حوزه باید کارشناس تولید محتوای که در آن رشته تحصیل کرده و همچنین مهارت های لازم برای نوشتن یک متن متناسب را کسب کرده باشد.

 

تولید محتوای آموزشی

اگر علاقمند به آموزش دادن هستید و ایده راه‌اندازی یک سایت را در ذهن دارید که مطالب آموزشی در آن قرار بدهید؛ اما برای هر کدام از بخش های که تعیین کرده‌اید نیاز به یک مدرس‌که مهارت آموزش ساخت محتوای الکترونیکی داشته باشد، دارید داشته باشد، دارید.

تولید محتوای متنی چه ویژگی دارد؟

- تولید محتوای - علیرضا چوپانیان

 

 

اولین موردی که موتورهای جستجو به آن توجه می‌کنند محتوای متنی که در صفحات وب سایت خود نوشته اید. براین اساس متنی که نوشته شده و کلمات یا عبارت‌های اصلی که در وب سایت خود آورده اید به شما در عبارات اصلی امتیاز دهی می‌کند.در کل متنی که نوشته می شود باید بهینه سازی شده برای مخاطبین خود باشد تا آن بازدهی اصلی را برای کسب وکار شما داشته باشد.

 همین حالا شروع به محتوای منحصربه فرد کنید؟ 

ردیف دلایل تولید محتوای منحصر به فرد
۱ جذب مخاطب بالا برای سایت
۲ افزایش برندینگ کسب و کارتان
۳ ارتقا رتبه در موتورهای جستجو
۴ تبدیل مخاطب به مشتری
۵ همراستا با رقبا

 

 چرا ما را برای تولید محتوا متنی انتخاب می کنید؟ 

 

  • تولید محتوا متنی توسط ما
  • تعیین مخاطبان هدف
  • تعیین استراتژی محتوا
  • مدیریت محتوای روزانه
  • مدیریت استراتژی
  • بررسی کننده محتوا
  • بهینه سازی متن برای موتورهای جستجو

 

ویژگی‌ها پکیج ۱ پکیج 2 پکیج  3 پکیج 4
جستجو و تحقیق کلمات کلیدی بله بله بله بله
تعداد محتوا ده محتوای سئو شده ده محتوای سئو شده ده محتوای سئو شده ده محتوای سئو شده
زبان تولید محتوا فارسی فارسی انگلیسی انگلیسی
تعداد کلمات تا ۱۵۰۰ کلمه تا ۲۰۰۰ کلمه تا ۱۵۰۰ کلمه تا ۲۰۰۰ کلمه
قیمت تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید ماس بگیرید

دیدگاه تعداد دیدگاه

  • نام (ضروری)
  • ایمیل (ضروری)
  • وبسایت

طراحی وب سایت سئو و برنامه نویسی وب

سفارش طراحیسفارش طراحی سایت