با هم تا اوج
فاصله ای نداریم

دامین آتوریتی چیست و به چه دردی میخوره ؟

در این مقاله سعی میکنم بگم دامین آتوریتی چیه از کجا این لغت وارد بازار سئو شده با من همراه باشید ، در سالهای گذشته گوگل برای اینکه به سایت ها نمره  سئویی بده  ابزاری به عنوان page Rank معرفی و در اختیار سئو کاران گذاشت . سئو کاران یعد از معرفی گوگل از این ابزار  استفاده میکردند و امتیاز سایت خودشون رو به رخ همدیگه می کشوندند.

تا زمان گذشت و سئو کارها به فکر این افتادن باگ های این ابزار رو پیدا کنن و با استفاده از چند تکنیک این ابزار رو دور زدن و کم کم گوگل از این مسائل با خبر شد  و این ابزار از کار افتاد و گوگل این ابزار رو برای همیشه حذف کرد.

چند سالی گذشت و سئو کار ها برای سنجش قدرت دامنه ی خود و رقب هاشون ابزاری نداشتند تا اینکه شرکت موز ابزاری به نام domain authority  رو در قالب اکانت سایتش وارد بازار کرد از آن زمان واژه دامن آتوریتی یا قدرت دامنه وارد لغات تخصصی سئو کاران شد.

دامین آتوریتی یعنی چه ؟

دامن آتوریتی یا قدرت دامنه مولفه ای است که از طرف سایت موز یا سایت های دیگه به سایت ما اعتبار میدهد  این سایت عددی از 0 تا 100 برای وب سایت ما در نظر میگیرد وهرچه این عدد بالاتر باشد یعنی دامنه ما اعتبار و قدرت بالاتری داره

 

چطور دامین آتوریتی رو محاسبه کنیم | علیرضا چوپانیان

چطور دامین آتوریتی رو محاسبه کنیم ؟

برای محاسبه  دامین آتوریتی سایت موز دو راه وجود داره که هر دو راه به سایت موز ختم میشه این دو راه رو خدمت شما عرض میکنم

راهکار اول

ساده ترین راه  ثیت نام در سایت موز و رفتن به این صفحه است . در این صفحه با وارد کردن آدرس وب سایت خودتون یا رقیب هاتون میتونید این عدد را مشاهده کنید. در اینجا به طور مثال دامنه گوگل رو مورد بررسی قرار داده ایم که عدد 95 رو به ما نشون داده.

دامین آتوریتی گوگل -علیرضا چوپانیان

 

راهکار دوم

برای اینکه ما هر بار این مراحل رو طی نکنیم سایت موز برای سئو کاران افزونه یا اکستیشن ساخته شما میتوانید این اکستیشن رو از مخزن کروم یا بروز های دیگه تهیه کنید بعد از نصب و لاگین شدن شما به راحتی در تولبار بروزر خودتون دامین آتوریتی هر سایت رو مشاهده میکنید

 

اکستیشن موز در بروزر - علیرضا چوپانیان

نکته : دامین آتوریتی با Da و  اعتبار هر صفحه از سایت با Pa  مشخص شده است در دو مفاهیم نزدیک به هم دارند ولی در کل با هم تفاوت زیادی دارند .

 

چقدر دامین آتورتی میتونه دقیق باشه ؟

حقیقت این است سایت موز یک شبیه ساز است یعنی سازندگان این وب سایت با توجه به تجربیات و دانش خود از سایت گوگل و الگوریتم های آن یک سری فاکتور در نظر میگرند و طبق اون دامن آتوریتی رو ارائه میکنند.

 

در واقع سایت موز حدس میزند که دامین آتوریتی شما چقدر است و صرفا عدد دقیق آن رو نمیتونه ارائه دهد این عدد فقط نزد سایت گوگل است و تا به الان این مولفه را معرفی نکرده.

برای اینکه هیچ سایتی این مولفه را رو نمیتونن حساب کنن سئو کارها مرجع رو سایت موز گذاشته اند و مجبور هستند به عدد اکتفا کنن و به سمت بالا بردن آن ، تلاش کنن.

چقدر دامین آتوریتی میتونه دقیق باشه | علیرضا چوپانیان

 

 چرا سئو کارها به این مولفه اهمیت میدهند

چون با دامین آتوریتی میتوانیم میزان پیشرفت خودمون یا رقیب هامون در این حوزه بررسی کینیم و بفهمیم کدوم سایت در این زمینه فعالیت داشته و نسبت به اون تلاش کنیم

 

 چه سایت های دیگه ای domain authority رو ارائه میدهند؟

سایت های دیگه ی تحلیل سئو دامین آتوریتی رو در قالب  عنواین دیگه ای ارائه میدهند ولی با توجه به قدمت سایت moz  و آزمون خطاهای این سایت در مورد دامین آتوریتی داشته آن را نزد سئوکاران اعتبار بیشتری دارد

سایت Majestic

سایت Ahrefs

سایت Semrush

این سه سایت در قالب عنوان دیگه ای مثل url rank  یا trust flow تحلیل های متفاوتی به ما ارائه میدهند که در نوع خود چالب هستند

نکات پایانی در مورد domain authority

  • بالا بردن دامین آتوریتی مثل سئو کردن سایت نیاز به زمان زیادی داره پس اگه برنامه بلند مدت دارید به سمت این معقوله بروید.
  • با پنالتی شدن سایت دامین آتوریتی تغییری نمیکند پس اگه دامنه ای با قدت بالا دید که رتبه نگرفته تعجب نکنید
علاقمندی(1)
کلیه حقوق محفوظ :علیرضا چوپانیان » دامین آتوریتی چیست و به چه دردی میخوره ؟

دیدگاه تعداد دیدگاه

  • نام (ضروری)
  • ایمیل (ضروری)
  • وبسایت

طراحی وب سایت سئو و برنامه نویسی وب

سفارش طراحیسفارش طراحی سایت